استفاده از شوینده نانو در بنزین که موجب خرابی ماشین ها شد

در این مطالعه، نانو ذرات مس، نقره و آهن (NPs) در شامپو، مایع شستشوی دست (HWL) و مایع ظرفشویی (DWL) به جای نگهدارنده‌های مصنوعی معمولی مانند ایزوتیازولینون‌ها استفاده می‌شوند.

تولید کنندگان مواد شوینده با تولید شوینده نانو توانستند قدرت پاک کنندگی مواد دشوینده را چندین برابر کنند و برای اطلاع از قیمت انواع مواد شوینده نانو می توانید به سایتهای معتبر مراجعه کنید.

 از آنجا که دومی اغلب به عنوان یک حساس کننده قوی عمل می کند که منجر به ایجاد درماتیت تماسی آلرژیک می شود.

 NP های فوق به طور قابل توجهی در برابر اشریشیا کلی و استافیلوکوکوس اورئوس موثر هستند.

 NP های فلزی ما عمداً از طریق ساخت قوس با دوام و خالص ساخته می شوند. آنها در مورفولوژی کروی ظاهر می شوند که توسط XRD و SEM نشان داده شده است.

این مطالعه به وضوح مزایای استفاده از غلظت های نسبتاً کم نانوذرات نقره، مس و آهن را به عنوان نگهدارنده به جای کاتون CG سرطان زا که معمولاً در محصولات شوینده استفاده می شود، نشان می دهد.

فرمول شامپو با 0.1 گرم در لیتر نانوذرات مس و HWL و DWL با 0.1 گرم در لیتر نانوذرات نقره بهترین فعالیت ضد باکتریایی را در برابر باکتری E.coli و استافیلوکوکوس اورئوس آزمایش شده نشان می دهد.
شوینده نانو
 به طور کلی، ترتیب فعالیت ضد باکتریایی این مواد نگهدارنده عبارت است از: Cu NPs> Ag NPs> Fe NPs.

یک شوینده، به عنوان نوعی سورفکتانت مصنوعی، برای عملکرد در شرایط مطلوب مهندسی شده است و از آب، سورفکتانت اولیه (مواد پاک کننده)، فوم بوستر، ضخیم کننده ها، اصلاح کننده ها و افزودنی های مورد نظر تشکیل شده است.

در حالی که استریل بودن مواد شوینده اغلب ضروری نیست، آلودگی به میکروارگانیسم‌های بیماری‌زا و آلاینده‌های میکروبی، به‌ویژه در تعداد زیاد، مطلوب نیست. علاوه بر این، انتقال باکتری بر روی پوست می تواند باعث عفونت شود.

میکروارگانیسم‌هایی مانند  E coli ،S aureus و P aeruginosa به راحتی در مکان‌هایی رشد می‌کنند که کاملاً خشک نشده‌اند حمام، دوش، سینک و  غیره.

در چنین مکان‌هایی، میکروب‌ها به راحتی می‌توانند به محصولات شامپو منتقل شوند، که عموماً مبتنی بر سورفکتانت‌های لوریل سولفات سدیم هستند که با تکثیر  گونه‌های سودوموناس جدا شده یا تغییر رنگ می‌دهند.

یکی از نگرانی های ویژه، تشخیص پاتوژن دوم است که دارای پتانسیل فساد است و رایج ترین میکروارگانیسم مرتبط با یادآوری بسیاری از فرمولاسیون های آرایشی در ایالات متحده و اروپا است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.